Deska warstwowa a lita?

Różnice deski litej od deski warstwowej?

Drewniana podłoga – marzenie wielu ludzi, którzy cenią luksusowy oraz naturalny wystrój wnętrza. 

Zaczynając omówmy, czym się tak na prawdę różnią się oba rodzaje deski.
Deska lita wykonana jest z jednego kawałku szlachetnego gatunku drewna. Najczęściej uważany jest za bardziej prestiżowy od deski warstwowej. Niestety jego budowa nie ma dużej przepustowości powietrza, przez co nie nadaje się na podłogę pod ogrzewanie podłogowe.

Natomiast deska warstwowa wykonana jest z dwóch, lub trzech warstw. Grubość do 15 mm idealnie nadaje się pod ogrzewanie podłogowe, dzięki wysokiej przepustowości powietrza. Co więcej deska warstwowa jest stabilniejsza od deski litej. 

Deska warstwowa posiada system łączenia "CLICK", dzięki, któremu jesteśmy w stanie położyć podłogę w systemie podłogi pływającej. Nie potrzebujemy do takiego położenia kleju. 

Warto mieć na uwadze, że pod względem wizualnym niczym one się nie różnią. Niezależnie od wybranego rodzaju podłogi czy byłaby to deska lita czy deska warstwowa, po przyklejeniu nie jesteśmy w stanie rozpoznać pomiędzy nimi różnicy.

Wybierając deskę warstwową możemy czuć się bardziej bezpiecznie, ponieważ jest ona stabilniejsza. Ważne aby  mieć odpowiedni zapas warstwy użytkowej drewna, na wypadek nieszczęść takich jak: głębokie zarysowanie podłogi, dziury po szpilkach, lub odbarwienie podłogi na skutek kontaktu z żywnością, napojami lub materiałami gumo pochodnymi.

Jaki rodzaj deski na ogrzewanie podłogowe?

Jeżeli myślimy nad ogrzewaniem podłogowym, naszą jedyną możliwością jest położenie deski warstwowej. Jej struktura idealnie nadaje się do ogrzewania podłogowego. Dzięki wysokiej przepustowości powietrza. Miejmy na uwadze, że należy wybrać deskę do max 15 mm grubości.

Jeżeli posiadają Państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Co więcej zachęcamy Państwa do zadawania nam nurtujących pytań odnośnie wyboru podłogi drewnianej.

tel. (+48) 667 996 920

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami w sklepie oraz zachęcamy do zakupu produktów z oferty promocyjnej.

Podobnie zachęcamy do odwiedzenia naszych społeczności: Facebook  i naszego instagrama

Comments are closed.